Позначки

, , ,


Вбивства підлітків 2008 в Ярославлі — ритуальні вбивства чотирьох підлітків вісьмома їх дещо старшими знайомими, вчинені в 2008-у році в Ярославлі (РФ). Осуджені за ці вбивства приймали участь у неформальному русі “готів” і, за їх словами, “пізніше стали сатаністами”.

Передісторія

Вважається що сатанізм проник в Ярославську область Росії на самому початку 1990-х чи тільки значно поширився, зокрема і серед молоді. Основними адептами стали студенти ярославських вузів. Періодично вони проводили чорні меси, а в якості їх символу обрали пентаграму (перевернуту п’ятикутну зірку), відому ще і як “знак Бафомета”, і число 666. Вони ділилася на кружки з 13 осіб (ковени, або гротто). Вважається що тоді першим їх злочином було осквернення Леонтіївського цвинтаря в 1995 році.

В 1998 році було зафіксовано вчинення чорної меси з жертвоприношення голуба <Мухтаров Евгений Олегович: http://yar.kp.ru/print/news/508928/ Деятельность сатанистов в Ярославской области (краткая справка) // Комсомольская правда, 03.07.2009 г.>

В 2006-у п’ятеро ярославських і рибінських підлітків – Микола «Граф» Оголобяк, Олексій «Мертвий» Чистяков, Костянтин «Ікло» Баранов, Олександр «Гітлер» Воронов, Сергій «Дістріс» Карпенко – утворили неформальне молодіжне об’єднання окультної спрямованості, спочатку взначали себе у приналежності до субкультури готів, а пізніше стверджували про свою причетність до сатанізму (< http://lenta.ru/news/2008/08/13/suspect/ Ярославских неформалов обвинили в серии убийств. // ”Lenta.ru”. 13.08.2008.> <http://lenta.ru/news/2008/08/15/new/ В убийстве ярославских подростков заподозрили сатанистов. //”Lenta.ru”. 15.08.2008.>).

У 2007 році до них приєднався Антон «Доктор Гот» Маковкін. Всім було по 17-19 років, четверо з Ярославля, четверо – з Рибінська, всі учні вищих і середніх навчальних закладів, з цілком благополучних сімей. < http://www.yar.rodgor.ru/gazeta/76/uvd/1409/ Начался суд над «Кланом сатанистов» // Родной город. — № 7. — 17.02.2010. >

Про членів групи відомо наступне. Антон Маковкін був прозваний «Доктор Гот» через приналежність до готів і за те, що робив всім учасникам групи пірсинг, яким і сам був неабияк “прикрашений”; мав діагноз «уповільнена шизофренія» (наявний тільки у частини держав з республік колишньго СРСР); навчався в Рибінському поліграфічному коледжі; підробляв вязанням віників і збором моху. Олександр Воронов виховувався без батька; легко піддавався чужому впливу; в школі навіть на трійку навчався з проблемами; в училищі став приймати наркотики.

Микола Оголобяк в 2006 році співав у хорі ярославського Петропавлівського собору. Подруга Костянтина Баранова, Ксенія «Кара» Ковальова, відучилася на першому курсі в Ярославському технічному університеті: «проміжну сесію здала на “погано”, і на підсумкову сесію не вийшла: взяла академічну відпустку через хворобу»; писала вірші на тему самогубства, робила містичні малюнки (що є характерним і для “готів”.< Ульяна Скойбеда’: http://www.kp.ru/print/24161/374878/ Банда подростков-сатанистов убила четырех сверстников. Часть 2-я. // ”Комсомольская правда”. 10.09.2008. >

Група, за словами її учасників, чинила забій в ритуальних цілях кішок і собак, руйнувала на цвинтарях хрести. Одного разу молоді люди розрили свіжу могилу дівчини на Південному кладовищі Рибінська, здійснили з трупом статевий акт, вирізали серце і нирки покійної і їх з’їли, а потім відсікли руки і ноги і викинули розчленоване тіло в найближчій лісосмузі. Коли останки знайшли, їх змогли ідентифікувати не відразу . У червні 2008 року група здійснила 4 акти вандалізму на Леонтьевском кладовищі Ярославля; за словами представника його адміністрації, всього було повалено близько ста нагробних пам’ятників, безліч дерев’яних хрестів висмикнули і встромили навпаки.

Вбивства

Увечері 28 червня 2008 члени групи зібралися на квартирі Миколи Оголобяка в селищі текстиль Красноперекопського району. Після розпиття алкогольних напоїв зайшла мова про те, щоб осв’ятити в сатаністи Ксенію Ковальову. Для цього було потрібно жертвоприношення тварини, але Миколі Оголобяку зателефонували 15-річна Ольга Пухова та 16-річна Анна Горохова. Обидві дівчини вчилися на страхових агентів у ярославському професійному училищі № 31, були знайомі з господарем квартири і повідомили, що хочуть зайти до нього в гості. За пропозицією Костянтина Баранова, їх замість тварин і вирішили принести в жертву. Дівчат обпоїли і близько півночі відвели в підлісок на пустирі за 5-м торф’яних провулком, недалеко від Донського кладовища і Петропавлівського парку. Тут зібралися розпалили багаття, випили вина, а потім за обумовленим сигналом накинулися на дівчат і закололи їх за допомогою двох кинджалів. У західній пресі повідомлялося, що кожній було нанесено по 666 ударів. <”Will Stewart”: http://www.mailonsunday.co.uk/news/article-1056029/Satan-worshippers-kill-eat-Russian-teenagers-stabbing-666-times.html?printingPage=true Satan worshippers kill and eat four Russian teenagers after stabbing each of them 666 times // Daily Mail|Daily Mail, The Mail on Sunday, 16 September 2008 >

Потім злочинці прочитали над мертвими тілами “молитву” сатані, і розчленували їх. Ксенію Ковальову вмили кров’ю жертв, що і вважалося присвятою в культ. З убитих зняли скальпи, в однієї дівчини вирізали серце, в іншої – відсікли ліву груду, засмажили ці частини тіл на багатті і частково з’їли. Одяг і взуття жертв спалили, а останки закопали в трьох неглибоких ямах. Потім вбивці відправилися назад на квартиру до Миколи Оголобяку, де пробули весь наступний день.

Увечері 29 червня 2008 сюди приїхав ще один співчуваючий сатанізму – рибінец Олексій «Дарк» Соловйов. Присутні вирішили також осв’ятити його в сатаністи. Якраз в цей час в гості до Миколи Оголобяку прийшла ще одна пара – шістнадцятирічні Андрій Сорокін і Варвара Кузьміна. Перший вчився в кулінарному технікумі, друга закінчувала школу-ліцей. Сорокін був знайомий з присутніми і вважається що симпатизував їхнім віруванням. За версією слідства, він привів Кузьміну в квартиру, щоб показати, що в його знайомих немає нічого страшного. Варвара встигла близько півночі подзвонити своїй подрузі і сказати, що присутні їй не подобаються. А потім схема вбивства повторилася: обох молодих людей привели в підлісок, вбили кинджалами, вмили Олексія Соловйова кров’ю, а трупи розчленували. За даними преси, з тіла Сорокіна зрізали також клапоть шкіри на палітурку для якоїсь «сатанинської книги». Потім останки закопали в ті ж ями, де вже перебували розчленовані трупи двох дівчат. Слід додати, що вбивці забрали у всіх чотирьох жертв мобільні телефони, MP3-плеєри та готівкові гроші.

Розслідування

1 липня 2008 батьки всіх зниклих підлітків звернулися із заявами до органів внутрішніх справ за місцем проживання. Спочатку активних пошуків не робилося, оскільки панувала версія, що всі четверо поїхали на опен-ейр-фестиваль “Нашестя” в Тверській області. <”Алиса Агранат”: http://yarcenter.ru/content/view/28769/171/ Вырванные сердца жарили на костре. // ”Собеседник”. 09.03.2010.>

21 липня 2008 було порушено кримінальну справу за фактом пропажі підлітків, і їх офіційно оголосили в розшук. Розслідування було взято під особистий контроль губернатора області Вахрукова Сергія Олексійовича. Незабаром працівники карного розшуку УВС по Ярославській області вийшли на Олексія Чистякова, який «розколовся» і вказав на місце поховання тіл вбитих.< http://www.5-tv.ru/news/12818/ В Ярославской области арестованы четверо сатанистов. ”Петербург”. 15.08.2008.>

12 серпня 2008 близько 3 години ночі останки вбитих дітей були виявлені. Недалеко від місця поховання були знайдені неправильний металевий і перевернутий дерев’яний хрести, до останнього була прив’язана кішка, убита ще в квітні. 13 серпня 2008 вже заарештувала Чистякова міліція , завдяки роздруківкам телефонних розмов з убитими < Наталья Баженова: http://yar.kp.ru/print/24342/532955/ Сатанистам предъявят обвинение. //”Комсомольская правда”. 14.08.2009. >, затримала Оголобяка, Баранова, Ковальову і Маковкіна, 14 серпня 2008 року були затримані Воронов, Соловйов і Карпенко.

Вдома у затриманих були виявлені фотографії зі сходок місцевих готів, записи групи «Burzum» норвезького музиканта-неоязичникиа Варга Вікернесса, книга «Некрономикон» і розписки ряду осіб, які слідство ідентифікувало як «контракти з сатаною». Арештанти були поміщені в СІЗО, а Сергій Карпенко, який тільки спостерігав за вбивством, залишений під підпискою про невиїзд. Незабаром всі затримані дали свідчення. Спочатку вони заперечували вчинення ними ритуальних вбивств, проте потім деякі відмовилися від свідчень, інші наполягали на неосудності. Ніхто з них публічно не розкаявся і вибачення не просив. <Наталья Баженова: http://yar.kp.ru/print/24528.5/674597/ Сатанистов, расчленивших четверых подростков, приговорили к 10 годам. // ”Комсомольская правда”, 26.07.2010.>

На думку члена Ради з питань релігійних об’єднань при мерії Ярославля, голови ярославського антисектантського центру Мухтарова Євгена Олеговича “характер вбивства суперечить сатанинським канонам”, “ритуал зроблений украй неграмотно”. Тому експерт висунув версію, що, можливо, “підлітки лише імітували ритуальний характер злочину, щоб пустити слідство хибним шляхом”. І ще він стверджував що «готи тут ні до чого!»

* http://www.anticekta.ru/Sects/Satanist/2008-08-19-Muhtarov.html Заявление для прессы Евгения Мухтарова в связи с убийствами подростков в Ярославле. ”antiCEKTA.ru”. 19.08.2008.

<* Герман Петелин http://svpressa.ru/society/article/12648/ Призрак Сатаны гуляет по просторам России // Свободная пресса, 14.08.2009 г.

* http://yaroslavl.rfn.ru/rnews.html?id=11408&cid=7&date=20-08-2008 Религовед Евгений Мухтаров: «Готы тут ни при чем!» // ГТРК «Ярославия», 19.08.2008 г.

* http://www.interfax-religion.ru/new/print.php?act=news&id=26129 Убийцы ярославских подростков использовали сатанинский обряд, чтобы запутать следствие, считает эксперт // Интерфакс-Религия,21.08.2008 г.

* Елизавета Костишина http://www.yar.rodgor.ru/gazeta/13/uvd/260/ Наши кладбища оскверняют сатанисты // Родной город,03.12.2008 г.

* http://www.newsru.com/crime/16sep2008/jarosatan_666_print.html Ярославские сатанисты, съевшие 4 подростков, били жертв ножом 666 раз // NEWSru.com, 16.09.2008 г.

* http://www.newsru.com/crime/15aug2008/gothmurd_satan_print.html Готы-убийцы из Ярославской области оказались сатанистами: уже 7 арестованных // NEWSru.com,15.08.2008 г.>

3 вересня 2008 родичі вбивць і жертв взяли участь в обговорення проблеми підліткової жорстокості на телешоу «Нехай говорять» на Першому каналі. < Нина Коростелёва: http://yar.kp.ru/print/24157/372361/ Родные ярославских «готов-сатанистов» и их жертв встретились на Первом канале.// ”Комсомольская правда”, 03.09.2008.>

29 вересня 2008 на місці трагедії відбулася зйомка епізоду телешоу «Битва екстрасенсів» на ТНТ, взяли участь матері загиблих дівчат. <http://yar.kp.ru/print/24171.5/382947/#comment Ясновидящие рассказали, как сатанисты убивали подростков]. // ”[[Комсомольская правда]]”. 29.09.2008.>

У січні 2009 року, через сім місяців після виявлення та проведення необхідних експертиз, тіла жертв були віддані землі.

Суд

Кримінальну справу склало 35 томів по 250 сторінок. Судовий процес над “готами” розпочався 24 лютого 2010 року в Ярославському обласному суді і проходив в закритому режимі (мабуть ці “готи” були обізнані з якоюсь державною таємницею?). <Елена Марьянова http://www.gazeta.ru/social/2010/02/24/3329106.shtml Сатанистов закрыли от ужаса. // ”Газета. Ru”. 24.02.10.>

Звинувачення були пред’явлені по пунктах «а» і «ж» ч. 2 ст. 105 КК РФ (вбивство двох і більше осіб, вчинене групою осіб за попередньою змовою), а також за ст. 158 (крадіжка) та ст. 244 (наруга над тілами померлих).< Сергей Смирнов: http://infox.ru/accident/crime/2010/02/24/Ubiystvo_vo_imya_sat_print.phtml В Ярославле судят сатанистов-убийц. // ”Infox.ru”. 24.02.10.> Бо ще 28 лютого 1817 року, указом імператора Олександра І, було заборонено висувати звинувачення за вчинення ритуальних вбивств. Цього указу ще не відмінили ні “червоні” ні “білі”. І статті за канібалізм в Кримінальному кодексі РФ також немає. Але в РФ є “рівність усіх вірувань”.

21 травня 2010 повісився з невстановлених причин адвокат Сергія Карпенко 31-річний Сергій Вантеев, підсудному було призначено нового захисника, і слухання перенесли. < http://yar.kp.ru/print/24493/648355/ Защитник сатанистов, обвиняемых в убийстве четырех подростков, покончил с собой. // ”Комсомольская правда”, 21.05.2010.>

26 липня 2010 Ярославський обласний суд виніс звинуваченим вирок: Миколі Оголобяку як організатору злочину і єдиному на його момент повнолітньому дали 20 років колонії суворого режиму, з них перші 5 років в в’язниці; Костянтину Баранову та Олександру Воронову – по 10 років колонії загального режиму; Олексію Соловйову і Олексію Чистякову – по 9 років колонії загального режиму; Ксенії Ковальової – 8 років виправній колонії; Сергію Карпенко – 2 роки в колонії-поселенні; Антону Маковкін поставлений діагноз «шизофренія» та призначено примусове психіатричне лікування.

П’ятеро засуджених не погодилися з рішенням обласного суду і подали апеляції у вищестоячі інстанції. 30 листопада 2010 Верховний суд виніс рішення, в основному залишивши вирок у силі, проте Ковальовій термін покарання був зменшений до 6 років. < http://yar.kp.ru/print/news/787546/ Осужденной из клана сатанистов скостили срок. // ”Комсомольская правда”, 01.12.2010.>

А пізніше, в березні 2011 року, Ксенія Ковальова і зовсім була звільнена з причини “смертельного онкологічного захворювання”. < http://ntm-tv.ru/news/our/satanistku_osvobodili_iz_tyurmy.html/ Сатанистку освободили из тюрьмы. ”НТМ”. 18 марта 2011> <Любовь Родионова: http://idvv.ru/articles/696/ Бакалавром можно стать и в тюрьме. // ”Ярославские страницы”, 18.05.2011 г.> Повідомленя про її смерть станом на квітень 2014 року ще не надходило.

Ресурси інтернету

* http://www.newsru.com/crime/09sep2008/jarosatan_emo.html Власти Ярославля, напуганные сатанинскими убийствами подростков, начали борьбу с неформалами // NEWSru.com, 09. 08. 2008 г.

* http://www.ntm-tv.ru/news/our/20080812202046.html Пропавшие дети погибли]. // ”НТМ”. 12 августа 2008.

* http://lenta.ru/news/2008/08/13/suspect/ Ярославских неформалов обвинили в серии убийств. // ”Lenta.ru”. 13.08.2008.

* http://www.ntm-tv.ru/news/our/print/20080814220315.html Убийство подростков: новые подробности // ”НТМ”, 14.08.2008 г.

* ‘Баженова Наталья: http://yar.kp.ru/daily/24342/532955/ Сатанистам предъявят обвинение]. // ”Комсомольская правда”. 14.08.2009.

* http://lenta.ru/news/2008/08/15/new/ В убийстве ярославских подростков заподозрили сатанистов. // ”Лента. Ру”. 15.08.2008.

* http://www.5-tv.ru/news/12818/ В Ярославской области арестованы четверо сатанистов. // ”Пятый канал (Россия), Петербург”. 15.08.2008.

* http://www.anticekta.ru/Sects/Satanist/2008-08-19-Muhtarov.html Заявление для прессы Евгения Мухтарова в связи с убийствами подростков в Ярославле. // ”antiCEKTA.ru”. 19.08.2008.

* ”Шапошников Всеволод” http://yar.kp.ru/daily/24148/365182/ Это не сатанистский ритуал, а только его подражание. // ”Комсомольская правда”. 19.08.2008.

* ‘Коростелёва Нина, Шапошников Всеволод, Горбачёва Надежда: http://kp.ru/daily/24150/366680/ Игры в сатанизм закончились убийством. // ‘Комсомольская правда. 22.08.2008.

* Екатерина Абрамова, Ольга Демидова: http://www.rg.ru/printable/2008/09/09/ubiistvo.html Крест на пустыре. В Ярославле расследуется убийство четырех молодых людей // Российская газета, (Федеральный выпуск) №4746 от 9 сентября 2008 г.

* Скойбеда Ульяна: Банда подростков-сатанистов убила четырёх сверстников. http://www.kp.ru/daily/24160/374185/ Часть 1-я, http://www.kp.ru/daily/24161/374878/ Часть 2-я. // Комсомольская правда. 09-10.09.2008.

* Коростелёва Нина: http://yar.kp.ru/daily/24157/372361/ Родные ярославских «готов-сатанистов» и их жертв встретились на Первом канале. // Комсомольская правда. 03.09.2008.

* http://yar.kp.ru/daily/24171.5/382947/ Ясновидящие рассказали, как сатанисты убивали подростков. // Комсомольская правда, 29.09.2008.

* http://www.newsru.com/crime/20oct2008/satanmurd_hakas.html В Хакасии пойманы сатанисты, совершившие ритуальное убийство // Newsru.com, 20.10.2008 г.

* Костишина Елизавета: http://www.yar.rodgor.ru/gazeta/76/uvd/1409/ Начался суд над «Кланом сатанистов» // Родной город. — № 7. — 17/02/2010.

* Марьянова Алена http://www.gazeta.ru/social/2010/02/24/3329106.shtml Сатанистов закрыли от ужаса. // Газета.ру, 24.02.10.

* http://infox.ru/accident/crime/2010/02/24/Ubiystvo_vo_imya_sat.phtml В Ярославле судят сатанистов-убийц. // Infox.ru. 24.02.10.

* http://sobesednik.ru/print/23056 Вырванные сердца жарили на костре. // Собеседник. 09.03.2010. (http://yarcenter.ru/content/view/28769/171/ копия)

* Костишина Елизавета: http://www.yar.rodgor.ru/gazeta/84/uvd/1541/ Участник секты ярославских сатанистов: «Жалею, что жертвы умерли быстро» // Родной город, 14.04.2010.

* Онучина Галина, Баженова Наталья: http://yar.kp.ru/daily/24493/648355/ Защитник сатанистов, обвиняемых в убийстве четырех подростков, покончил с собой. // Комсомольская правда. 21.05.2010.

* Баженова Наталья: http://yar.kp.ru/daily/24528.5/674597/ Сатанистов, расчленивших четверых подростков, приговорили к 10 годам. // Комсомольская правда. 26.07.2010.

* http://ntm-tv.ru/news/our/satanistku_osvobodili_iz_tyurmy.html/ Сатанистку освободили из тюрьмы. // НТМ. Пт, 18 марта 2011, 02:28 MSK

* http://idvv.ru/articles/696/ Бакалавром можно стать и в тюрьме. // ”Ярославские страницы”. 18 мая 2011

/використані матеріали з написаної мною статті у Вікіпедії/

Advertisements