Позначки

, , ,


Андреас Охнер фон Рінн (англ. Andreas Oxner, нім. Anderl Oxner, народ. бл. 1459 р. – †12 липня 1462 р. в селі Rinn Північний Тіроль, Австрія) — трирічний австрійський хлопчик який став жертвою ритуального вбивства, святий мученик римо-католицької церкви. Поминається в церковному календарі 12 липня.

Скульптура Андреса Охнера на криниці перед храмом Страждаючої Богородиці (2012)

ЖИТЄПИС

Біографія

Андреас Охнер осиротів у віці 2 років і потрапив в опікунство до свого хресного і родича Майера. Через рік тіло Андреаса знайшли на дереві з жахливими ранами. Майер був заарештований як підозрюваний у вбивстві і свідчив, що він продав дитину жидам, які проходили поруч. Котрі його вбили у найближчому лісі катуванням і повним відбором крові. На табличці з надписом на церкві Рінна, датованій 1575 роком, є написано, що гроші, отримані за дитину його хресним батьком, “перетворилися у листя”.

Прославлення

У 1475 році мощі дитини були перенесені до парафіяльній церкви в село Рінн.

Місце вбивства дитини, Judenstein-бай в селі Рінн, стало місцем паломництва для вірних католицької церкви

У 1642 році, лікар Hyppolyte Guarinoni, який, в той час був прикріплений до жіночого монастиря в Бегинаж, за розповідями про ритуальні вбивства місцевих австрійських дітей, написав книгу про ці злочини: “Тріумф Крон Marter VND Grabschrift де Хайліг Unschuldigen Kindts” (переклад приблизно як “Мучеництво, перемога і прославлення святих дітей”).

У 1753 році папа Бенедикт XIV благословив шанування Андреса Охнера, оголосивши його беатифікацію в 1755 році < http://www.romancatholicism.org/beatus-andreas.htm Beatus Andreas – Pope Benedict XIV 2013-04-24 >

В 1816 році Брати Грімм описали життєпис святого мученика при публікації їх першого тому.

У 1893 році з’явилася книга, “Чотири тріольських дітей-жертв жидівського фанатизму” віденського священика Йозефа Deckert.

aus einer antisemitischen Schmähschrift Цісар Максиміліан І вшановує вбиту святу дитину при закладені храму

Сучасні заборони

Свято св. Андреаса Охнера фон Рінна було викреслено з церковного календаря в 1953 році єпископом з Інсбрука, Полом Руш.

У 1985 році мощі святого мученика були видалені з парафіяльної церкви, а в 1994 році прочитання святого мученика заборонив і єпископ Рейнгольд Stecher.

Сучасні прочитання

Незважаючи на ці заборони, паломництво в село Рінн завжди проходить щороку у неділю після 12 липня, де присутні місцеві жителі, “праві екстремісти” і католики-традиціоналісти. Всупереч наказам католицької церкви, “науковим даним щодо цієї легенди” і юридичного “недоведеності ритуального вбивства”.

Серед прихильників почитання святого мученика є Готфрід Мельцер, со-капелан паломництва, який був “suspens в divinis” і засудженим в Австрії у 1998 році за підбурювання до расової ненависті; Роберт Prantner, богослов і член асоціації Engelwerk, і Курт Крень, колишній єпископ Санкт-Пельтен і президент Ліги Молитви за мир між народами.

Критика й заперечення

На думку жидів: “Немає ”жодних”’ доказів, що будь яке з цих вбивств або пов’язаних з ними злочинів взагалі мало якесь відношення до жидїв”; “Звинувачення і наступні покарання обвинувачених осіб, це приклади антисемітизму”; “Антисемітизм допомагав владі вивернути увагу вид реальних проблем у суспільстві, злочинів церковної влади, пограбування владою свого народу”.

Література (German)

* Wolfgang Benz: Das Anderl von Rinn. Katholische Folklore, Antisemitismus, Rechtspopulismus. In: David. Jüdische Kulturzeitschrift. Heft 94, 9/2012. (online)

* Diözese Innsbruck (Hrsg.): Judenstein. Das Ende einer Legende. Innsbruck 1995, ISBN 3-901450-52-6 

* Rainer Erb: ”Es hat nie einen jüdischen Ritualmord gegeben. Konflikte um die Abschaffung der Verehrung des Andreas von Rinn”. Wien 1989

* Bernhard Fresacher: ”Anderl von Rinn. Ritualmordkult und Neuorientierung in Judenstein 1945–1995”. Innsbruck und Wien 1998, ISBN 3-7022-2125-5

* Andreas Maislinger und [[Günther Pallaver]]: « Antisemitismus ohne Juden – Das Beispiel Tirol ». In: Wolfgang Plat (Hg.), ”Voll Leben und voll Tod ist diese Erde. Bilder aus der Geschichte der Jüdischen Österreicher”. Herold Verlag, Wien 1988. ISBN 3-7008-0378-8

* Ingrid Strobl: ”Anna und das Anderle. Eine Recherche”. Frankfurt am Main 1995, ISBN 3-596-22382-2

* Richard Utz: “Remembering Ritual Murder: The Anti-Semitic Blood Accusation Narrative in Medieval and Contemporary Cultural Memory.” In ”Genre and Ritual: The Cultural Heritage of Medieval Rituals.” Ed. Eyolf Østrem. Copenhagen: Museum Tusculanum Press/University of Copenhagen, 2005. Pp.&nbsp;145–62.

Ресурси інтернету

* http://www.fordham.edu/halsall/source/rinn.asp Fordham University: The Jesuit University of New York; Medieval Sourcebook: A Blood Libel Cult: Anderln von Rinn d. 1462

* http://www.heiligenlexikon.de/BiographienA/Andreas_Oxner.html Eintrag im Ökumenischen Heiligenlexikon

/використані матеріали з написаної мною статті у Вікіпедії/

Advertisements