Позначки

, , ,


Євстратій Постник  народився у Києві, загинув внаслідок ритуального вбивства в 1097 р. у Херсонесі в Криму. Давньоруський святий, чернець Печерського монастиря. Преподобномученик. Його пам’ять відзначається Церквою 11 жовтня і 10 квітня.

За переданням походив із київської знатної родини. Роздавши своє майно, вступив ченцем до обителі прп. Антонія. Під час нападу на Печерський монастир половецького хана Боняка 20 липня 1096 р. потрапив у полон і був проданий жидові до Корсуня (Херсонеса) у Крим. Серед побратимів-християн Євстратій проповідував стійкість у вірі і закликав не боятися мучеництва, нагадуючи про обіцяне Христом вічне життя. За опір своєму поневолювачу, непохитність у вірі і проповідь мучеництва серед інших бранців, був розп’ятий на хресті на Великдень 1097 р. Висячи на хресті, мученик залишався живим ще 15 днів. Перед кончиною він передрік близьку загибель свого мучителя-іудея, що незабаром і сталося. Тіло Євстратія кинули в море, але вода перенесла його через пороги і донесла до самого Печерського монастиря.

Його мощі спочивають у Ближніх печерах.

ДЖЕРЕЛА

* http://www.kplavra.kiev.ua/cgi-bin/view.cgi?part=dictionary&act=txt&lang=ua&id=21 Словник персоналій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника — ресурс використано за дозволом видавця.”

* http://litopys.org.ua/paterikon/patchyt.htm Патерик Києво-Печерський

* Євстратій Постник, Вікіпедія

Advertisements